Emax & Empress Diş

emax empress diş

Alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan veya tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden yapılan Emax – Empress porselenler estetik olarak en gelişmiş kaplamalar olma özelliğini taşıyorlar. Empress diş kaplama olarak da bilinen Emax diş kaplama; lityum disilikat cama dayanan ve lityum dioksit, alümina, kuvars, potasyum oksit gibi elementlerden oluşan tamamen seramik bir diş kaplama sistemi olarak ön plana çıkıyor.

Emax Diş Nedir?

Hastalara gerçekçi ve doğal görünümlü gülümsemeler kazandırabilmek için özel seramikler kullanılıyor. E-Max diğer diş restoratiflerinden farklı olarak güzelliği ve gücü aynı anda sağlayan seramik bir malzeme olma özelliğini taşıyor. Tamamen seramikten yapılan diş restorasyonları metal içermediğinden ışığın, doğal dişlerde olduğu gibi içlerinde parlaması söz konusu olabiliyor. Emax diş kaplama yöntemi genellikle öndeki kesici dişler için uygulanıyor. Dayanıklılık açısından daha güçsüz olması nedeniyle Emax yöntemi ağzın arka bölgesindeki dişler için tercih edilmiyor.

Empress Diş Nedir?

Herhangi bir metal madde kullanılmadan, seramik parçanın üzerine koyulan cam seramikle pekiştirilmesi sonucunda dayanıklılık oranı daha da artırılmış olan porselen türleri empress kaplamalarda kullanılıyor. İçerik yapısı seramikten oluşan bu türlere porselen diş de denilebiliyor. Empress diş kaplama estetik işlemlerde çoğunlukla tercih ediliyor. Ön dişlerinde sorun yaşayan hastalarda son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan Empress diş kaplama ön dişlere oranla kuvvetin daha az uygulandığı azı dişlerinde de kullanılabiliyor.

emax empress diş neden yapılırEmax & Empress Diş Neden Yapılır?

Emax Empress diş kaplamalar metal altyapı içermemekte olup özel güçlendirilmiş porselenler olma özelliği taşıyorlar. Mükemmel estetik ve diş eti uyumu sağlayan Emax Empress diş kaplamaları ışık geçirgenliği ve doğal dişlere birebir benzemesi sayesinde ağzın ön bölgelerinde ve estetik açıdan yüksek beklentiye sahip hastalarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ağzın ön bölgelerinde genellikle Emax Empress porselen diş kaplaması tercih edilmekle birlikte arka bölgelerde yüksek direnç ve estetik gereken durumlarda zirkonyum diş kaplama tedavisi uygulanabiliyor.

Emax Empress diş kaplama ihtiyacı olduğunun anlaşılabilmesi için ilk olarak hastanın ağzının hangi bölgesindeki dişlerine düzeltme işlemi uygulanacağının tespit edilmesi gerekiyor. Ön dişleri ile ilgili şikayeti olan ve düzeltme işleminin ön dişlerine uygulanması gereken hastalar, Emax Empress diş kaplama uygulaması için daha uygun olarak kabul ediliyorlar. Tek diş üzerine estetik kaplama yapılacağı durumlarda Emax Empress kaplama uygulanabilmekle birlikte diş eksikliğinin olduğu durumlarda Emax Empress diş kaplama uygulaması tercih edilmeyebiliyor.

Emax & Empress Diş Nasıl Yapılır?

Öncelikle hastanın dişlerinin fotoğrafları çekiliyor ve ölçü alınması işlemi gerçekleştiriliyor. Dişin üzerinden oluşturulan aşındırma işlemi ile dişler kaplama uygulamasına hazırlanıyor. Kaplamaya uygun olacak şekilde ayarlanan yeni dişlerin ölçüleri alınıyor. Bu ölçülere uygun empress kaplama dişler laboratuvar ortamında hazır hale getiriliyor. Hastanın ağız ölçülerine uygun şekilde hazırlanan dişler medikal yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. Bu adımların ardından empress kaplama tedavisi tamamlanıyor. Empress kaplama tedavisinin ardından hastalar yemek yeme alışkanlıklarına aynı gün içerisinde devam edebiliyorlar.

Emax & Empress Diş Avantajları Nelerdir?

Emax-Empress diş kaplama renk kontrolleri ve renk belirleme işlemleri doğal forma en uygun olacak şekilde gerçekleştiriliyor. Emax-Empress diş kaplaması ile yüksek ışık geçirgenliği avantajı sağlanabiliyor. Aşınmalara karşı uzun süre dayanıklı kaplama kullanım avantajı elde edilebiliyor. Ön dişlere yönelik biçim bozukluklarının yanı sıra arka dişlere yönelik fiziksel biçim bozukluklarının da giderilmesi Emax & Empress yöntemi ile mümkün olabiliyor. Rutin olarak yapılan bakımlar ile kaplama kolaylıkla korunabiliyor. Dişlerin sağlıksız olmasından kaynaklanan ağız kokusunun ve renk değişimlerinin giderilmesi söz konusu olabiliyor. Emax & Empress diş kaplama yöntemi sayesinde hastalar kaplama olduğu anlaşılmayan ve doğal ölçütlere en yakın şekilde uygulanabilen kaplama yönteminden yararlanma şansını elde edebiliyorlar.

Emax & Empress Diş Hangi Durumlarda Uygulanmalıdır?

Emax-Empress diş kaplaması; ön dişlerinde hasar ve yıpranma problemleri bulunan, küçük azı dişlerinde hasar bulunan, diş aralıkları fazla olan ve diş renginde yoğun bir şekilde kararma bulunan kişilere uygulanabiliyor. Emax-Empress diş kaplaması ile estetik bir gülüşe, düzgün dizilimli dişlere ve sağlıklı bir diş yapısına kavuşulabiliyor.

Empress kaplamalar en iyi sonucu estetik kaygıların ön plana çıktığı ön kesici dişlerde veriyor. Emax & Empress kaplamalar; tetrasikline, devitalizasyona, florosize ve yaşa bağlı renklenmelerin olduğu dişlerde, renk tonu değişmiş, kanal tedavisi görmüş beyazlatılamayan dişlerde, diastemalı dişlerde (araları açık olan dişlerde bu açıklıkların kapatılması için), mine defektleri olan dişlerde (dişin koruyucu tabakasında mine hipoplazisi gibi eksiklikler evde deformasyonlarda), malpoze dişlerde (pozisyonları ve dizilişleri hatalı olan dişlerde), aşınmış ya da deforme olmuş dişlerde ve çok sayıda restorasyon görmüş dişlerde estetik açıdan düzeltmeler yapılması gerektiği durumlarda kullanılabiliyor.

Emax Empress diş kaplaması; diş diziliminde yer alan büyük azı dişlerine, kanal tedavisi sonucunda metal pivot eklenen dişlere, diş eksikliği olan boşluk bölümlerine, implant tedavisi gören ve üzerinde metal abutment bununan dişlere uygulanamıyor.

Emax & Empress Diş Kaplama Fiyatları

Emax-Empress diş kaplama fiyatları tedavinin uygulanacağı hastanın ağız ve diş sağlığına, kaç tane dişe uygulama yapılacağına ve buna benzer bazı faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor. Emax-Empress diş kaplama sağlıklı dişlere uygulanabiliyor. Eğer çürük ya da tedavi gerektiren diş varsa öncelikle bu sorunların ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu nedenle Emax-Empress diş kaplama uygulaması yapılmadan önce başka tedavilerin uygulanmasına ihtiyaç duyulup duyulmadığı da Emax-Empress diş kaplama fiyatları üzerinde doğrudan etkili oluyor. Hekimin deneyimi ve tedavi esnasında kullanılmakta olan ekipmanların kalitesi de Emax-Empress diş kaplama fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan faktörler arasında yer alıyor.

Emax & Empress Diş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Empress Diş Kaplama Nedir?

E-max dişler lithium disilikat materyal bloklarından kazınarak yapılan full estetik porselen kaplamalardır. Yapısı itibariyle çok ince hazırlanabilirler ve görüntü açısından çok estetiktirler.

Empress Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Dişlerdeki beğenilmeyen yerlerin kesilerek uzaklaştırılıp yerine daha estetik olan yapay dişlerin laboratuvarda hazırlanması ve sonra doğal dişlerin üzerine yapıştırılması ile hazırlanır.

Empress Kaplamalar Her Dişe Uygulanabilir Mi?

Her dişe uygundur yalnız eksik dişler olduğunda 3 üyeden uzun köprüler yapmak için uygun değildir.

Hastanın Empress Kaplamaya İhtiyacı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Hastanın estetik kaygısı yüksekse şu an elimizde bulunan en estetik materyal bu kaplamalardır.

Empress Kaplama Avantajları Nelerdir?

Bu kaplamaların en büyük avantajı çok ince hazırlanabilmesi ve estetiğidir.


 

 

Çalışma Saatlerimiz

 

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: 09:00 – 18:00

Pazar: Kapalı

Google Yorumları

Parkinson Sniper
Parkinson Sniper
2023-10-17
2. kez gidiyorum, her ikisinde de son derece memnun kaldım. Sait Bey çok ilgili ve memnuniyetsizliğiniz olması durumunda da çözüm bulmaya odaklı. Rahatlıkla gidebilirsiniz..
İrem GÜNGÖR
İrem GÜNGÖR
2023-05-20
Muhteşem bir hizmet gerçekten, profesyonelliğin yanında güleryüzle karşılamaları bilgilendirmeleri…Aşırı memnun ayrılıyorum yanlarından🫶🏼 Herkese tavsiye ediyorum🦋
Fatma Kaplan
Fatma Kaplan
2023-05-03
Diş beyazlatmada bir hafta on güne dikkat de etmeme rağmen aynı renk dişlere dönüş Ekleme: fiyat olarak piyasa göre bi tık daha uygun bularak 2.defa gelmiş süreyi kısalttığınızı da orda öğrenmiş bulunduk birdaha gelmeyiz 🙂
Merve Müftüoğlu
Merve Müftüoğlu
2023-04-26
Sait Bey’e ikinci kere geliyorum. Diş temizliği ve beyazlatma konusunda oldukça başarılı. Güler yüzlü ve profesyonel hizmetiniz için teşekkür ediyorum.
Gülendam Biber
Gülendam Biber
2023-04-25
Sait hoca ve ekibinden çok memnun kaldım teşekkür ediyorum 🥰🙏🏻
Ersan Semiz
Ersan Semiz
2023-04-17
Böyle bi sonuc beklemiyordum, umduğumdan daha beyaz dişlerle ugrlandim tsk ederim elerinze saglik
Bediralp Çerme
Bediralp Çerme
2023-04-06
Aldığım diş beyazlatma hizmetinden gerçekten çok memnun kaldım. İlk seanstan sonra bile dişlerimde gözle görülür bir beyazlama gördüm. Diş beyazlatma ve diş taşı temizliği yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim.
Timur Rihsi
Timur Rihsi
2023-04-03
Diş beyazlatma işlemi çok rahat ve hızlı bir süreçti, sonuçtan çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ediyorum 🙂
Seda Ince
Seda Ince
2023-03-25
Yurtdisindan geliyorum ve her zaman burda dis temizletme beyazlatma yaptırıyorum cok memnunum Doktorum Sait Gezer ve asistan Veyis beye çok teşekkür ederim.