Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum kaplamalar son yıllarda en çok tavsiye edilen türlerden biridir. Kendileri için estetik kaplama diş isteyen kişiler zirkonyum kaplamaları özellikle tercih etmektedir. Hastalar genellikle zirkonyum kaplamaların üretiminde kullanılan bileşim veya malzemeler konusunda merak duyarlar.

Zirkonyum kaplamalar zirkonyum dioksitden oluşur. Zirkonyum x-ışınlarında radyoopak olma özelliğine sahip beyaz toz bir metaldir. Zirkonyum kaplamalarda metal porselen kaplamalarda görünen gri çizgi gözükmez. Çoğu zaman zirkonyum dişleri gerçek dişlerden ayırt etmek imkansızdır. Metal porselen diş kaplamalarında diş etine yakın bölgede bir renk koyulaşması zamanla gözükebilir. Zirkonyum, canlı dokular ile çok başarılı şekilde uyum gösterir. Zirkonyum dişler uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Zirkonyum kaplamalar dijital diş hekimliğinde en yeni CAD-CAM (Bilgisayar destekli tasarım – Bilgisayar destekli frezeleme) teknolojisi ile üretilmektedir.

Bu nedenle zirkonyum kaplamalar, hasarlı dişlerine  kalıcı estetik çözümler elde etmek isteyen kişiler için büyük yarar sağlar.

back to top
WhatsApp WhatsApp'tan Ulaşın