Çalışma Saatlerimiz
 • clockHaftaiçi 09:00 – 18:00
  Cumartesi 09:00 – 18:00
  Randevu ile hizmet vermekteyiz

 

İletişim Bilgilerimiz

 

Randevu Alın

  Diş Beyazlatma

  diş beyazlatma hizmeti

  Gülümsediği zaman bembeyaz dişlerin ortaya çıkması herkesin hayali olsa da bu durum farklı nedenlerden dolayı her zaman gerçekleşemiyor. Bazı kişilerin doğal diş rengi sarıyken bazı kişilerin dişleri gün içerisindeki tüketim alışkanlıkları nedeniyle dişleri beyaz bir görünüme sahip olmayabiliyor. Dişler düzenli olarak fırçalansa dahi çoğu zaman diş sararmaları önlenemeyebiliyor. Kişilerin özgüvenini olumsuz yönde etkileyebilen bu durum aslında kolaylıkla bir sorun olmaktan çıkarılabiliyor. Günlük hayatta kullanılan diş macunlarının ve parlatıcıların yeterli olmadığı durumlarda diş beyazlatma yöntemlerine başvurulabiliyor. Bununla birlikte protez dişler, kaplamalar, zirkonyum ve yaprak porselenler renk olarak hastanın dişleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanıyorlar. Zaman içerisinde renkleri değişmediği gibi diş beyazlatma işlemi ile de renk değiştirmiyorlar. Diş beyazlatma işlemlerinin kaplamalara ve protezlere herhangi bir zararı bulunmuyor.

  Diş Beyazlatma Bleaching Nedir?

   

  Dişlerin mine ve dentin tabakalarına çeşitli nedenlerle nüfus eden renklenmelerin giderilmesi ve dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemine diş beyazlatma (Bleaching) deniliyor. Zamanla dişlerin doğal renklerinde meydana gelen koyulaşmalar diş taşı temizliği ve polisaj yapılarak giderilebiliyor. Ancak bu uygulamalar ile giderilmesi söz konusu olmayan renklenmelerin giderilmesi ya da dişin doğal renginin birkaç ton daha açılması mümkün olabiliyor. Bu durumda dişlere porselen yaptırılması yerine daha koruyucu bir yöntem olduğu bilinen beyazlatma yöntemi uygulanıyor. Diş beyazlatma diğer bir deyişle Bleaching işleminden sonra dişlerin durumuna göre 4 – 5 tona kadar açılma elde edilebiliyor.

  Diş Beyazlatma Kalıcı mı?

   

  diş beyazlatma kalıcı mıDiş beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişinin diş yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcı oluyor. Bununla birlikte dişler asla başlangıçtaki rengine dönmüyor. Sürekli kahve, sigara, kırmızı şarap gibi maddelerin tüketiliyor olması ve kişinin beslenme alışkanlığı dişlerin beyazlığını kaybetmesine yol açabiliyor. Bu nedenle; diş beyazlatma işleminden 6 ay sonra kontrol edilerek gerekli görüldüğü takdirde diş taşı temizliği, polisaj ve İkinci bir seans diş beyazlatma tavsiye edilebiliyor.

   

  Diş Beyazlatma Teknikleri Nelerdir?

   

  Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre iki farklı türe ayrılıyor:

  Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Office Bleaching): Bu yöntem klinik ortamında diş hekimi tarafından uygulanan bir teknik olup hızlı ve etkili bir sonuç alınmasını sağlıyor. Yaklaşık 15 dakikalık 2-3 seanstan oluşan ofis tipi diş beyazlatma işleminde seansların sayısı elde edilmek istenilen sonuca ve kişinin diş hassasiyetine göre azaltılıp artırılabiliyor. İşleme başlanmadan önce kalıcılığın artırılabilmesi için diş taşı temizliğinin yapılması gerekiyor. Diş beyazlatma işleminden önce diş rengi seçiliyor, diş etlerinin zarar görmesinin engellenmesi için koruyucu madde sürülüyor. Yüksek oranda oksijen içeren bir beyazlatma ürünü olan diş beyazlatıcı kimyasal jel, lazerler de dahil olmak üzere çeşitli ışık kaynaklarıyla aktive edilerek uygulanıyor. Jel dişlerde belirli bir süre bekletildikten sonra temizleniyor ve diş rengi kontrol ediliyor. Gerekli görüldüğü takdirde seanslara devam ediliyor. Ofis tipi diş beyazlatma işlemi yalnızca ön sekiz dişi etkiliyor. Diş beyazlatma işleminin etkisinin tam anlamıyla görülebilmesi için 24 saat beklenmesi faydalı oluyor. 

  Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching): Klinik ortamı dışında kişinin evinde ya da işyerinde kendisi için özel olarak hazırlanmış plaklar ya da kullanıma hazır aparatlar yardımıyla gerçekleştirilen bir yöntem olma özelliğini taşıyor. Kişinin alt ve üst çenesinden alınan ölçüye göre özel diş beyazlatma plağı hazırlanıyor. Diş hekimi tarafından hastaya uygun diş beyazlatıcı jel seçilerek doz ayarlaması yapılıyor. Belirlenen zaman boyunca kişi, içerisine diş beyazlatıcı jel yerleştirdiği kalıpları dişlerine takıyor. Bu uygulamanın daha pratik olması nedeniyle genellikle geceleri yapılması tercih ediliyor. Ev tipi diş beyazlatma işlemlerinde beyazlatıcı jelin fazla uygulanmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Fazla uygulandığı takdirde plak içerisinden taşan beyazlatıcı jel, diş etlerini tahriş edebiliyor. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalındığında diş etlerinin hemen yıkanması ve E vitamini içeren bir kremin tahriş olan yüzeye uygulanması öneriliyor.

  Evde uygulanan beyazlatma ürünlerinin hidrojen peroksit konsantrasyonu klinik ortamında hekimler tarafından kullanılan diş beyazlatma ürünlerine oranla çok daha düşük oluyor. Bunun doğal bir sonucu olarak ofis tipi beyazlatma işlemlerinden çok hızlı ve etkili sonuçlar alınması mümkün hale geliyor. Ofis tipi beyazlatma işlemlerinde diş hekimi hastanın diş etlerine ve yumuşak dokumalarına tam bir koruma sağlıyor. Bu sayede ev tipi beyazlatma işlemlerinde karşılaşılması riski bulunan beyazlatıcı jelin diş etlerini tahriş etmesi riski, ofis tipi beyazlatma işlemlerinde söz konusu olmuyor. Ofis tipi beyazlatma işlemlerinde hastanın sağlığı ve elde edilen beyazlatma etkisi açısından optimum sonuçlar elde edilebiliyor.

  Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

   

  Diş beyazlatma işleminin kaç seans süreceği, dişteki renklenmeye bağlı olarak 2-3 seans arasında değişiklik gösteriyor. 15 dakikalık periyotlar halinde üç kez gerçekleştirilen diş beyazlatma işleminden önce diş etlerinin zarar görmesini engellemek için koruyucu madde sürülüyor. Ardından dişlere beyazlatıcı jel uygulaması yapılıyor.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

   

  diş beyazlatma fiyatları ne kadar

  Diş hekimleri tarafından sunulan en önemli estetik ve kozmetik tedavilerden biri olan diş beyazlatma işleminin maliyeti diğer diş estetiği tedavilerine göre daha düşük oluyor. Aynı zamanda hızlı bir şekilde uygulanarak kısa süre içerisinde sonuç elde edilebiliyor. Diş beyazlatma işlemi fiyatları uygulanacak olan yönteme ve cihazlara göre farklılık gösterebiliyor. Birçok kritere göre belirlenen diş beyazlatma fiyatları söz konusu olduğunda; uygulama seanslarının sıklığı, diş beyazlatma yöntemlerinin kombine uygulanıp uygulanmadığı gibi faktörler incelenerek hasta özelinde bir tedavi planı ve bütçe oluşturuluyor. Ev tipi diş beyazlatma fiyatları ofis tipi diş beyazlatma işlemi fiyatlarına göre daha uygun oluyor.

  Hasta Resimlerimiz

  Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Bir İşlemdir?

  Dişlerin minesine beyazlatıcı ajanlar sürülmesiyle diş renginin beyazlatılması işlemi. Genellikle hidrojen peroksit veya carbamide peroksit olarak uygulanır. Ev ve ofis tipleri mevcuttur. Ev tipinde hastadan alınan ölçülerle hazırlanan beyazlatma plakları veya hazır plaklarla beyazlatma jelleri ağızda bekletilerek hastanın kendisi tarafından uygulanır ve asit içeren malzemenin dişetlerine gelip dişetlerinde rahatsızlık yapma olasılığı vardır. Ofis tipinde ise muayenehane ortamında hekim kontrolünde dişetlerine bariyer uygulayarak dişetlerine olan hasar olasılığının sıfırlanması sağlanmıştır. Ayrıca mavi ışıkla işlemin süreci hızlandırılır ev tipine göre çok daha hızlı sonuç alınır.

  Diş Beyazlığı Ne Kadar Süre Devam Eder?

  Bireyin kullandığı renklendirici miktarına göre 1 ile 3 yıl arasında kalıcılığı vardır.

  Diş Beyazlatmanın Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Diş beyazlatma etkisi kalıcıdır hiçbir zaman diş iç rengi olarak eski haline dönmez.

  Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir Mi?

  Diş beyazlatmanın uygun aralıklarla yapıldığında herhangi bir zararı yoktur.

  Dişlerimde Hassasiyet Mevcut, Yine De Beyazlatma Yaptırabilir Miyim?

  Dişlerdeki hassasiyeti gidermek amacıyla uygulama sonrası flor uygulamaları yapılmaktadır. Hassasiyet çürükten dolayı değilse flor uygulaması etkili olacaktır.