Çalışma Saatlerimiz
 • clockHaftaiçi 09:00 – 18:00
  Cumartesi 09:00 – 18:00
  Randevu ile hizmet vermekteyiz

 

İletişim Bilgilerimiz

 

Randevu Alın

  Gülüş Tasarımı

  gülüş tasarımı hizmeti

  Ağız bakımı denildiğinde akla ilk olarak diş ağrısı, diş kayıpları ve ağız kokusu gibi problemlerle bunların çözümleri gelmekle birlikte günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiğine verilen önem de giderek artıyor. Çürük dişlerin, diş dizilimindeki çapraşıklıkların, diş eti hastalıklarının, anormal renklenmelerin ve diş kayıplarının sonucunda meydana gelebilen estetik sorunlar, kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Ayrıca öz güven eksikliklerine neden olarak kişilerin toplum içerisinde gülmekten kaçınmaya başlamasına bile yol açabiliyor. Bazı kişiler sağlıklı dişlere sahip olsalar dahi dişlerinin ve diş etlerinin orantısızlığını, şekil ya da biçim bozukluklarının iyileştirmek isteyebiliyor. Teknolojideki ve bilimsel çalışmalardaki ilerlemeler sonucunda pek çok farklı yöntemin kullanıldığı estetik diş hekimliği hayatımızda giderek daha büyük yer kaplıyor. Ve bu sayede daha güzel gülüşler sağlanabiliyor.

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Estetik diş hekimliği kapsamında yer alan gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerden dolayı estetik açıdan görünümü bozulan dişlerin ve diş etlerinin, hastaların yüz şekillerinin ve gereksinimlerinin de göz önünde bulundurulmasıyla mümkün olduğunca doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasını sağlıyor. Gülüş tasarımı multidisipliner bir yaklaşım olup birçok farklı işlemin bir arada uygulanması sonucunda gerçekleştiriliyor.

  Gülüş tasarımı ile daha doğal görünümlü hem yüz hem çene ile uyumlu dişlere kavuşulabiliyor. Dişlerin renkleri daha net olurken diş etleri daha sağlıklı bir görünüm kazanıyor. Güzel ve dikkat çekici bir gülümseme elde edilebiliyor. Gülüş tasarımı uygulamalarında kadınlar ve erkekler arasında farklar olabiliyor. Kadınlarda dişlerin yüz ovali ile uyumluluk göstermesi gerekiyor. Bu nedenle kadınlarda daha yuvarlak oval hatlı dişler oluşturulurken erkeklerde daha kare, dikdörtgen formlu dişlerin kullanılmasına özen gösteriliyor.

  gülüş tasarımı hangi işlemleri içerirGülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

  Dişlerinin şeklinin, yüzey yapısının ve renginin değiştirilmesi için uygulanan gülüş tasarımı bir tedavi süreci olduğundan kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Her hastanın estetik gereksinimleri farklı olabildiği için yapılacak olan işlemler kişiye özel olarak belirleniyor. Bu işlemler belirlenirken hastanın, cinsiyeti, yaşı, yüz hatları, beklentileri ve buna benzer faktörler dikkate alınıyor. Gülüş tasarımı öncesinde var olan çürük dişlerin ve diş eti hastalıklarının tedavisi gerçekleştirildikten sonra diş temizleme işlemleri uygulanıyor. Yapılacak işlemleri hastanın ihtiyacına göre belirlenmekte olup diş estetiği girişimlerini, diş eksiklerinin implant ve protez uygulamaları ile tedavisini, kaplamaları, diş beyazlatma yöntemlerini, porselen lamineleri, zirkonyum kaplamaları ve ortodonti tedavileri içeriyor.

  Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

  Diş hekimi kontrollerinin düzenli olarak yapılması ve yeterli düzeyde ağız – diş bakımı uygulanmasıyla gülüş tasarımı ile elde edilen mükemmel gülüş kalıcı hale getirilebiliyor. Bununla birlikte gülüş tasarımının kalıcı olması için doğru planlama yapılmış olması gerekiyor.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Gülüş tasarımı yapılacak olan hastaların estetik beklentilerinin ve ihtiyaçlarının doğru bir şekilde anlaşılması ve belirlenmesi en önemli adım olarak kabul ediliyor. Hastanın ağzından alınan ölçüler aracılığıyla modeller hazırlanıyor, problemler belirleniyor ve gerekli planlamalar yapılıyor. Hastanın ağız içi ve yüz fotoğrafları üzerinde bilgisayar ortamında kullanılan özel programlarla ölçümlemeler yapılarak yüz şekline uyum hesaplanıyor. Tedavinin ardından oluşacak en yaklaşık görüntüler programlarla ve hastanın ağzına aslına uygun şekilde hazırlanan geçici restorasyonlarla hastaya sunularak fikirleri alınıyor.

  Planlamaların tamamlanmasının ardından ortodonti tedaviye ihtiyaç yoksa öncelikle diş etlerindeki seviye bozuklukları düzenleniyor. Diş eksiklikleri varsa implant işlemleri ve gerekli görülen diğer cerrahi uygulamalar gerçekleştiriliyor. Cerrahi uygulamalar iyileştikten sonra ihtiyaç duyuluyorsa beyazlatma işlemi uygulanıyor. Dişlerde var olan biçimsel ve görsel bozukluklar estetik kompozit dolgularla eğer bu yöntem yeterli gelmezse porselen lamine ve kaplamalarla ya da zirkonyum kaplamalarla gideriliyor. Porselen lamine uygulamaları çoğunlukla dişlerde hiç aşındırma yapılmadan ya da minimal düzeyde aşındırmalar yapılarak gerçekleştiriliyor. Porselen ya da zirkonyum uygulama gerekli görüldüğü takdirde yapılan provalar esnasında hastanın fikirleri yeniden alınarak bazı değişikliklere gidilmesi söz konusu olabiliyor. Yapılan diş eti ve diş uygulamaları esnasında da provalarda da dudak şekli ve konturu göz önünde bulunduruluyor ve hedeflenen tasarıma son şekli bu doğrultuda veriliyor.

  Gülüş tasarımı sırasında medikal estetik uygulamalardan da yararlanıldığı durumlar olabiliyor. Kimi zaman dudak ve yüz bölgelerine dermal dolgu vb uygulamaların yapılmasıyla gülüş daha ön plana çıkarılabiliyor.

  Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

  Gülüş tasarımı ile ilgili net bir süre verilmesi doğru olmayıp uygulanacak olan tedavi kişiden kişiye değişiyor. Gülüş tasarımı kapsamında kişilerde en güzel gülüşün elde edilmesi için uygulanacak olan tedaviler planlanıyor. İşlemlerin bu planlama doğrultusunda ve en kısa sürede gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Gülüş estetiğinin işlem süresi yapılacak olan işlemlere göre değiştiğinden sürenin hasta özelinde muayenenin ardından paylaşılması daha doğru olabiliyor.

  Gülüş Tasarımı Fiyatları

  Gülüş tasarımı fiyatları yapılacak olan işlemlere bağlı olarak kişi özelinde değişiklik gösteriyor. Bu nedenle sabit bir fiyattan söz edilmesi mümkün olmuyor. Yapılan muayene sonucunda hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından gülüş tasarımı fiyatları hakkında bilgi verilebiliyor.

   

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Ağızdaki dişlerin kişiye yakışacak en uygun biçimde doğal olmayan materyallerle inşasıdır.

  Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

  Hastaya ait fotoğrafların ağız içi ve dışı olarak alınması. Hastanın ağızının kopyalanması dijital ya da ölçü materyali ile kayıt alarak. Daha sonra dudak ve çeneler arasındaki oranlara bakarak diş boy ve şekillerinin belirlenmesi gerçekleştirilir.

  Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

  Modellerin ve analizlerin yapılması 3 iş gününü alabilir.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Fotoğraflar aracılığıyla yapılan analizlerle gerçekleştirilir.