Prepless (Aşındırmasız) Lamina

prepless aşındırmasız lamina

Güzel bir gülüş pek çok etkene bağlı olsa da bunlar arasında belki de en önemli rolü güzel ve sağlıklı dişler oynuyor. Ön dişlerde meydana gelen çürüklerin ve aşırı renklenmelerin yanı sıra dişlerin formlarındaki bozukluklar da güzel bir gülümsemeye sahip olmanın önündeki engeller olarak kabul ediliyor. Bu sorunların çözümlenmesi için uygulanan porselen kaplamalar eskiden sağlıklı dişlerin kesilerek küçültülmesini gerektirdiğinden birtakım sorunlara neden olabiliyordu. Günümüzde kullanılan gelişmiş lamine teknikleri sayesinde, dişte çok az madde kaybı gerektiren ya da hiç madde kaybı gerektirmeyen porselen yapraklar ile çok güzel dişlere ve gülümsemelere erişilebiliyor.

Prepless Lamina Nedir?

Lamine diş uygulamalarında sağlam diş dokusunda, inceltme tekniği kullanılarak kaplama yapılıyor. En az inceltme tekniği kullanılarak yapılan uygulama olma özelliğini taşıyor. Diş yüzeylerine mekanik olarak hiç dokunulmayan prepless lamine tedavisinde yalnızca kimyasal pürüzlendirme ve yapıştırma tekniği kullanılıyor. Uygun hastalarda mükemmel estetik sağlayan koruyucu bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Bu yöntemde; hastaya özel hazırlanmış porselen yapraklar dişe herhangi bir zarar verilmeden dişin üzerine uygulanıyor.

Dişlerinde daha beyaz bir görünüme sahip olmak isteyen, daha önce beyazlatma teknikleri uygulanmasına rağmen başarı sağlanamamış olan kişiler, aşınma ya da herhangi bir nedenden dolayı dişte kırık sorunu yaşayanlar, ağız içinden estetik olarak memnun olmayanlar, kanal tedavisinin ardından ortaya çıkan sorunlardan kurtulmak isteyenler ve sararmalardan şikayetçi olanlar için bu yöntem uygulanabiliyor. Tırnak yeme, çene bozukluğu olan kişilere lamine diş uygulanamıyor. Öncelikle bu sorunların tedavi edilmesi ardından lamine diş uygulamasına başlanması gerekiyor.

Aşındırmasız Lamina Nedir?

Yaprak porselen olarak da bilinen lamine, özellikle dişlerinin formundan ya da renginden memnun olmayan hastalar için tercih edilen estetiği en yüksek kaplamalardan biri olarak biliniyor. Lamine yönteminde dişler kesilmeden ön yüzeylerinin 0.3. 0.7 mm aşındırılması yeterli oluyor. Bu nedenle diş dokusunun en az kaybedildiği yöntem olma özelliğini taşıyor. Dişlerde herhangi bir aşındırma yapılmadan uygulanan lamine yöntemine ise aşındırmasız lamine ya da prepless lamine deniliyor.

aşındırmasız lamina nedirPrepless & Aşındırmasız Lamina Nasıl Yapılır?

Detaylı bir ağız içi muayenesi yapıldıktan sonra hastanın ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak prepless (aşındırmasız) lamine uygulanacak olan dişlere karar veriliyor. Ağızdan gerekli ölçüler alınıyor ve elde edilen modellerle çekilen fotoğraflar üzerinde ölçüm yapılıyor. Prova materyali ağızda denenip hastanın ön onayı alınıyor. Prepless (aşındırmasız) lamine yönteminde dişte asla bir aşınma olmuyor. Lamine, seramik blokların kullanılmasıyla bilgisayar ortamında hazırlanıyor. Dişe kimyasal bağ kurarak bağlandıkları için çok büyük bir kuvvetle yapışıyor. Dişler aşınmadığı için bir hasarın oluşması söz konusu olmuyor. Prepless (aşındırmasız) lamine minimum girişimsel işlem olduğundan zararsız bir işlem olarak kabul ediliyor.

Dişlerde aşındırma olmadığı için hasta tedavi sonrasında bir hassasiyet hissetmiyor. Diş bakımı için düzenli olarak fırçalama ve diş ipi kullanımı yeterli oluyor. Diş macunu olarak aşındırıcı özelliği bulunmayan flor içeren diş macunlarının kullanılması tavsiye ediliyor. 6 ayda bir diş hekimine kontrole gidilmesi ağız ve diş sağlığının korunması açısından son derece büyük önem taşıyor. Prepless (aşındırmasız) lamine uygulamasından sonra hastalar yemek yerken değişiklik hissetmedikleri gibi renkleşme ve lekelenme sorunları da yaşamıyorlar. Bununla birlikte doğal dişlere zarar verebilecek sertlikteki özellikle kabuklu yiyecekler prepless (aşındırmasız) laminelere de zarar verebiliyor.

Prepless & Aşındırmasız Lamina Avantajları Nelerdir?

Renk bozukluğu, kırılma ve aralık diş gibi diş problemlere hızlı ve estetik sonuçlar alınması açısından prepless (aşındırmasız) lamine en başarılı yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşık bir hafta içesisinde tamamlanan tedavi, hastaların dişlerinde herhangi bir madde kaybına yol açmıyor. Tek tek her diş üzerine uygulamanın yapıldığı yöntemde doğal diş minesine benzer dayanıklılığa sahip malzeme kullanılıyor. Kırılmaya ve aşınmaya karşı oldukça dirençli olmasının yanı sıra zaman içerisinde renk değiştirmiyor. Dişlerin iç yüzeylerine müdahale edilmediğinden dil yabancılık çekmiyor. Işık geçirgenlikleri çok yüksek olduğundan doğal bir diş görünümüne ulaşılabiliyor. Dişlerinde aşındırma uygulanmasını istemeyen hastalar için en uygun ve başarılı çözüm olma özelliğini taşıyor. İstenildiği zaman çıkarılıp hastaların kendi dişlerini kullanmalarını sağlıyor.

Prepless & Aşındırmasız Lamina Kimler İçin Uygundur?

Prepless (aşındırmasız) lamine; diş formunun küçük olduğu ya da dişlerin arasında diastema olarak isimlendirilen boşlukların bulunduğu durumlarda uygulanıyor. Beyazlatma tedavilerinin uygulanması sonucunda giderilmesi söz konusu olmayan aşırı diş renklenmelerinin ve diş formlarının normalden farklı olduğu durumlarda prepless (aşındırmasız) lamine uygulamasına başvurulabiliyor. Ayrıca mine yüzeyinin aşırı pürüzlü bir yapıya sahip olduğu ya da mine düzeyinde çürüklerin bulunduğu durumlarda ve gülüş tasarımı çalışmalarının bir parçası olarak dişlere daha güzel bir görünüm kazandırılması için de prepless (aşındırmasız) lamine uygulamasına başvurulabiliyor.

Diş ve çene gelişimini tamamlamış olan kişilere prepless (aşındırmasız) lamine uygulanabiliyor. Henüz gelişimi tamamlanmamış hastalarda ise gelişimin tamamlanmasının beklenmesi gerekiyor. Diş sıkma ve gıcırdatma alışkanlığı olan hastalarda lamine uygulamalarının tercih edilmemesi söz konusu olabiliyor. Yüksek dayanıklılıkta porselenden elde edilmekle birlikte lamine kaplamalar aşırı kuvvet altında zarar görebiliyor. Bu nedenle bu tür alışkanlıkları olan hastalara diğer estetik kaplama yöntemlerinin uygulanması tercih edilebiliyor.

Gelişen teknikler sayesinde sıklıkla uygulanabilen ve pek çok hasta tarafından dişlere herhangi bir zarar vermediği için tercih edilen prepless (aşındırmasız) lamine yöntemine giderek daha çok başvuruluyor. Ancak prepless (aşındırmasız) lamine yönteminin uygulanması için hastanın diş yapısının uygun olması temel koşul olarak kabul ediliyor. Genellikle aralıklı diş yapısına sahip olan hastalarda bu yöntem ile çok daha iyi sonuçlar alınması mümkün olabiliyor.

Prepless & Aşındırmasız Lamina Fiyatları

Prepless (aşındırmasız) lamine fiyatları; hasta özelinde uygulamanın kaç dişe yapılacağı ve benzer etkenlere göre belirlendiğinden ilk muayenenin ardından bir fiyat bilgisi paylaşılması mümkün olabiliyor.

 

Prepless (Aşındırmasız) Lamina Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Prepless Lamina Tedavisi Nedir?

Dişlerin şekil bozukluklarının dişlerin üzerinde kesme işlemi yapmaksızın yaprak porselenlerle düzeltilmesi işlemine denir.

Prepless Lamina Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Dişlerinin şekilleri, renkleri ve boyutlarından şikayetçi olan kişilere ortodontik ve diş yüzeylerinin bozukluğu çok olmamak kaydıyla uygulanabilir.

Prepless Lamina Nasıl Uygulanır?

Çok ince olan yaprak porselenin dişlerin üzerine özel yapıştırıcılarla yapıştırılması ile dişlere mükemmele yakın bir görünü kazandırılması.

Prepless Lamina Tedavisinin Avantajları

Çok ince oluşu ve dişlere herhangi bir kesim işlemi yapılmaması avantajlarıdır.

 

Çalışma Saatlerimiz
 • clockHaftaiçi 09:00 – 18:00
  Cumartesi 09:00 – 18:00
  Randevu ile hizmet vermekteyiz

 

İletişim Bilgilerimiz

 

Randevu Formu

   

   

  Çalışma Saatlerimiz

   

  Pazartesi: 09:00 – 18:00

  Salı: 09:00 – 18:00

  Çarşamba: 09:00 – 18:00

  Perşembe: 09:00 – 18:00

  Cuma: 09:00 – 18:00

  Cumartesi: 09:00 – 18:00

  Pazar: Kapalı

  Google Yorumları

  Parkinson Sniper
  Parkinson Sniper
  2023-10-17
  2. kez gidiyorum, her ikisinde de son derece memnun kaldım. Sait Bey çok ilgili ve memnuniyetsizliğiniz olması durumunda da çözüm bulmaya odaklı. Rahatlıkla gidebilirsiniz..
  İrem GÜNGÖR
  İrem GÜNGÖR
  2023-05-20
  Muhteşem bir hizmet gerçekten, profesyonelliğin yanında güleryüzle karşılamaları bilgilendirmeleri…Aşırı memnun ayrılıyorum yanlarından🫶🏼 Herkese tavsiye ediyorum🦋
  Fatma Kaplan
  Fatma Kaplan
  2023-05-03
  Diş beyazlatmada bir hafta on güne dikkat de etmeme rağmen aynı renk dişlere dönüş Ekleme: fiyat olarak piyasa göre bi tık daha uygun bularak 2.defa gelmiş süreyi kısalttığınızı da orda öğrenmiş bulunduk birdaha gelmeyiz 🙂
  Merve Müftüoğlu
  Merve Müftüoğlu
  2023-04-26
  Sait Bey’e ikinci kere geliyorum. Diş temizliği ve beyazlatma konusunda oldukça başarılı. Güler yüzlü ve profesyonel hizmetiniz için teşekkür ediyorum.
  Gülendam Biber
  Gülendam Biber
  2023-04-25
  Sait hoca ve ekibinden çok memnun kaldım teşekkür ediyorum 🥰🙏🏻
  Ersan Semiz
  Ersan Semiz
  2023-04-17
  Böyle bi sonuc beklemiyordum, umduğumdan daha beyaz dişlerle ugrlandim tsk ederim elerinze saglik
  Bediralp Çerme
  Bediralp Çerme
  2023-04-06
  Aldığım diş beyazlatma hizmetinden gerçekten çok memnun kaldım. İlk seanstan sonra bile dişlerimde gözle görülür bir beyazlama gördüm. Diş beyazlatma ve diş taşı temizliği yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim.
  Timur Rihsi
  Timur Rihsi
  2023-04-03
  Diş beyazlatma işlemi çok rahat ve hızlı bir süreçti, sonuçtan çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ediyorum 🙂
  Seda Ince
  Seda Ince
  2023-03-25
  Yurtdisindan geliyorum ve her zaman burda dis temizletme beyazlatma yaptırıyorum cok memnunum Doktorum Sait Gezer ve asistan Veyis beye çok teşekkür ederim.