Diş Beyazlatma

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Diş hekimi tarafından klinik ortamda uygulanan ofis tipi diş beyazlatma tedavisi diş minesini ve diş etini koruyan, son derece etkili ve dişlerinizin tek bir klinik ziyaretinizde 4-5 tona kadar beyaz ve parlak görünüme kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır.

Ofis tipi beyazlatma, sadece ön sekiz dişi etkiler ve her zaman etkili bir beyazlatma sonucu verir. Diş beyazlatma, dişlerinize uyguladığınız bakım ve yaşam şeklinize bağlı olarak 1 ila 3 yıl arasında kalıcı olabilir. Ofis tipi beyazlatma uygulanan hastalar için ev tipi beyazlatma kitleri pekiştirici olarak tavsiye edilebilir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Klinik haricinde evinizde yada iş yerinizde sizin için özel hazırlanmış plaklar veya kullanıma hazır aparatlar yardımı ile gerçekleştirilen diş beyazlatma yöntemidir. Bu tip diş beyazlatma yönteminde doktorunuz beklentileriniz doğrultusunda size uygun materyali seçecek ve düzenli kullanımınız için gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Ev tipi diş beyazlatma tedavilerinde kullanılan beyazlatma jelleri, ofis tipi diş beyazlatmada kullanılan materyallere göre daha az yoğunluktadır. Bu sebeple daha uzun süreli bir kullanım veya sık tekrar gerektirebilir.

Devital / Tek Diş Beyazlatma

Hasar görmüş yada kanal tedavisi sonrası renk kaybı yaşanmış dişleriniz diğer dişleriniz arasında daha belirgin hale gelir. Beyazlığını gittikçe kaybeden bu dişler için uygulanan yönteme devital beyazlatma (tek diş beyazlatma) denir. Bu tedavide hekiminiz gerekirse ilgili dişe kanal tedavisi uygular ve dişin iç kısmına özel bir beyazlatıcı ajan yerleştirir. Beyazlatıcı materyal dişinizin renk değişimine göre belirli süre dişin içinde kalır. İkinci ziyaretinizde renk değişimi yeterli ise bu materyal çıkarılır ve dişinize uygun dolgu işlemi gerçekleştirilir.

back to top
WhatsApp WhatsApp'tan Ulaşın