Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Tedavisi, diş kaplamaları, kompozit estetik dolgular, diş beyazlatma ve diş implantı gibi bazı prosedürlerle gülümsemenizin görünümünü iyileştirmeye odaklanan kozmetik (estetik) bir tedavidir. Diş çürümeleri ve kayıpları, lekelenmeler, dizilim boukukları yada çapraşıklıkları gibi diş problemlerinden bir yada bir kaçından muzdarip kişiler genellikle bu bütüncül estetik tedaviyi tercih ederler. Gülüş tasarımı için dikkate alınan bazı faktörler şunlardır: yüz ve gülüş görünümü, cilt tonu, dişeti dokuları ve dudakların yapısı…

Gülüş tasarımı tedavisi birçok komplike tedaviyi ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir arada sizlere sunar. 

Diş etlerinizin cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesi (pembe estetik), dişlerinizin kaplanması, dudak dolgunuzun yapılması, ya da diş etlerinize botoks uygulanması gibi bir çok tedavi prosedürü sizin için doğru sıralama ile hekiminiz tarafından programlanır. Tüm bu tedavilerinizden önce diş hekiminiz, diş görünüm oranınız ve gülümseme hattının doğru konumlanması için ortodontik  veya kozmetik cerrahi bakış açısı  ile dişlerinizin doğru oranda olup olmadığını veya üst dudaklarınızın kenarlarını takip eden hayali gülümseme çizgisinin eğrinizle orantılı olup olmadığını analiz edecektir. Bu analiz süreçlerinde fotoğraf ve/veya dijital aygıtlarla ölçümlemeleriniz hassas bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Gülüş tasarımı tedavisi hastanın yakınmaları da göz önünde bulundurularak 2-4 haftada bitirilebileceği gibi, eksik diş bulunması yada kompleks ortodontik hastalıkların olması gibi durumlarda 6 ay ila 1 senede sürebilmektedir.

Gülüş tasarımında multi disipliner bir yaklaşım ile farklı uzmanlıklarda tıp doktorları ve diş doktorları birlikte çalışabilir.

back to top
WhatsApp WhatsApp'tan Ulaşın