Düğün Günü Gülüşü Nedir?

Düğün Günü Gülüşü Nedir?

Büyük gününüz ufukta ve sizler hem duygusal olarak hem de hazırlıklar için yoğunlaşıyorsunuz. Düğün salonu, fotoğrafçı, çiçekler, düğün pastası, gelinlik, damatlık ve diğer hazırlıklar sizi bekliyor. Her gün heyecanınız artıyor ve her geçen gün biraz daha yoruluyorsunuz. Ama çift olarak gülüşünüzün de diğer her şey gibi kusursuz olup olmayacağından emin olmak istiyorsunuz. İşte tam bu noktada düğün günü gülüşü sizin için önemli oluyor.

Dişlerinizin zamanla rengini yitirdiğini biliyorsunuz ya da sizi endişelendiren şekil bozuklukları gibi başka problemleriniz var. Korkularınızı ve endişelerinizi bir uzmanla paylaşmak için, gönül rahatlığı ile hekiminizden randevu alın. Hatta bunu müstakbel eşiniz ile yaparak hem birlikte zaman geçirir hem de fotoğraflardaki mutlu gülüşünüze en estetik dokunuşu kazandırırsınız.

Diş doktorunuz dişlerinizi değerlendirecek ve tedavi seçeneklerini sizinle tartışacaktır. Ancak bunu düğün gününüzü tespit ettiğiniz andan itibaren belirli bir takvim içerisinde planlamanız mükemmel gülüşünüzün tasarımı için önemlidir.

Öncelikli olarak gelin ve damat olarak gülüşünüzde sizi rahatsız eden şeylerin neler olduğunu tespit edin? Renk, parlaklık, şekil bozuklukları, eksik dişlerin tamamlanması, diş etlerindeki kızarıklıklar gibi birçok etmen düğün günündeki gülüşünüzü etkileyecektir.

Profesyonel fotoğrafçınızın önünde, eşinizin kolundaki, yeni göz alıcı gülüşünüzün çabaya değer olduğunu bilerek güvenle dolacaksınız. O gün yakalanan tüm fotoğraflar veya videolar, yıllar boyunca en güzel hatıralarınızda yaşayacak.

Düğün günü gülüşü için düğün öncesi tedavi planlaması nasıl olmalı?

 • Implant Tedavisi 4 – 12 Ay
 • Şeffaf Plak Tedavisi 4 – 8 Ay
 • Kaplama Tedavisi 1 – 4 Hafta
 • Diş Beyazlatma – Diş Taşı Temizleme 1 Hafta

İmplant tedavisi: Kayıp dişlerin yerine geçen implantlar genellikle bir taç veya köprü ile restore edilebilmeleri için yerine yerleştirilmeleri yaklaşık 3 ay sürer. Bu nedenle implant tedavileri, başka ne yapılması gerektiğine bağlı olarak 4-12 ay sürebilir.

Şeffaf plak tedavisi: Çıkarılabilir şeffaf plaklar basit şekil (ortodontik) bozukluklarını gidermek için ideal bir çözüm olabilir. Basit şekil bozuklukları, diş çarpıklıkları bu yöntemle rahatlıkla 4-8 Ay içerisinde düzeltilebilir.

Kaplama tedavisi: Kararmış, yıpranmış veya kırık dişler mükemmel bir gülümsemeye dönüştürülebilir. Başarılı sonuçlar genellikle sadece 1 ayda elde edilebilir.

Diş beyazlatma ve diş taşı temizliği: Dişinizdeki sararma ve renk kayıplarının yerini bembeyaz bir gülümsemenin alması sadece 45 dk.’ nızı alacaktır.

Düğünler hayatımızın en önemli günlerini işaret etmektedir ve gülümsememizin en önemli günümüzde bizimle beraber olması önemlidir. “Endişelenmek” istediğimiz en son şey, düğün gününde veya balayında bir diş ağrısı ya da diş problemidir.

Düzenli diş muayenesi olmuyorsanız, düğününüze kadar geçireceğiniz periyod, başlamak için harika bir zaman olabilir. Düğününüzün yakın bir zamanda ağrılı ve muhtemelen masraflı problemlerden kaçınmak için 5-6 ay öncesinden randevu almanızı tavsiye ederiz.

Çiftlere Parlak ve Bembeyaz Bir Gülümseme İçin Dental Tavsiyelerimiz

 • Düğün gününüze 1 hafta kala boyayıcı unsurlardan (çay, kahve, sigara, kırmızı şarap v.s.) olabildiğince uzak durun,
 • 2-3 gün öncesinden nefesinizin kokusunu değiştirecek (soğan, sarımsak v.s.) rahiyalı gıdalar tüketmeyin,
 • Özellikle gelinlere diş aralarını kontrol edebilecekleri minik bir ayna taşımlarını öneririz,
 • Gülüşünüzle ilgili tereddütleriniz var ise muayeneniz lütfen olabildiğince erken olun,
 • Düğün gününüz yaklaştıkça ağız bakımı rutininize ağız bakım suyu eklemek nefesinizi tazelemeye ve ağız sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur,
 • Son bir kaç gün çok sıcak ve soğuk yiyecek içeceklerden uzak durun,
 • Yine son bir kaç gün sert yiyecekleri dişleriniz ile kırmaya çalışmayın.