Diş Beyazlatma Kalemi

Diş Beyazlatma Kalemi

Diş beyazlatma amacıyla marketlerde yada eczanelerde satılan bir çok ürün bulunmaktadır. Hatta online olarak da bu tip ürünlere erişim son zamanlarda oldukça kolaylaşmıştır. Kalem, strip, toz yada jel gibi çeşitli formlarda olan diş beyazlatma ürünlerinin en popüleri kuşkusuz “diş beyazlatma kalemi” dir. Diş beyazlatma tedavilerinde kullandığımız etken maddelerin farklı dozajlarda versiyonlarının bu tip ürünlerde kullanıldığını ve tüketicinin insiyatifine bırakılarak reçetesiz satışının yapıldığını görmekteyiz. Farklı yaş kesimlerinden bir çok kişinin daha beyaz ve parlak dişlere sahip olma arzusunu anlayışla karşılamakla beraber kontrolsüz olarak farklı diş beyazlatıcı “tezgah” tipi ürünlerin kullanımının yarattığı olumsuz sonuçlarıda göz ardı edemeyiz.

Diş beyazlatma kalemi genel olarak; etken maddenin kalemin uç bölgesinde bulunan fırça yada sünger bazlı bir bölüm ile dişlere sürülmesi mantısı ile çalışır. Etken maddenin -ki çoğu zaman bu asit bazlı bir materyaldir- kontrolsüz olarak diş yüzeyine sürülmesi yada bu maddenin yumuşak dokunuza değmesi bir çok sağlık problemini beraberinde getirebilir.

Diş Beyazlatma Kalemi Diş Beyazlatma İşleminin Yerini Tutar Mı?

Diş beyazlatma kalemi hekiminizin size önereceği tedavilerin asla bir alternatifi olamayacaktır. Hatta var olan diş renginizin daha da bozulmasına ve renkleşmesine neden olabilir. Bu nedenle her hangi bir ağız ve diş sağlığı ürünü kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışmayı ihmal etmeyin. Diş beyazlatma tedavisi sonuçları için Dt.Sait Gezer Resmi Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

Diş beyazlatma tedavisi görmek istiyorsanız yada diş renginizin daha beyaz ve parlak hale gelmesini istiyorsanız öncelikli olarak bir diş hekimine muayene olmanız ve şikayetinizi paylaşmanız önemlidir. Hekiminiz varsa diş taş ve plaklarınızı temizlemeyi size önerecektir. Bu işlem aynı zamanda profesyonel bir fırça ile dişlerinizin fırçalanması ve “polishing” adını verdiğimiz bir parlatma işleminide içermektedir. Eğer gerek görürse “air flow” metodunuda kullanarak inatçı lekelenme ve efektleri temizleyecektir.

Kendiniz için kullanacağınız ürünlerin sizin için uygun olup olmadığını diş hekimize danışmak zamanınızı, sağlığınızı ve kendiniz için ayırdığınız bütçenizi korumak adına size kazanç sağlayacaktır. Her ne formda olursa olsun diş beyazlatma iddaası bulunan ürünleri kullanmadan önce detayları ile araştırmak ve diş hekimlerine danışmak sağlığınızı korur.