Air Flow Diş Temizleme Nedir?

Air Flow Diş Temizleme Nedir?

Air Flow tedavisi nedir?

Air flow sistemi ile parlatma, dişlerinizi cilalamak ve temizlemek için hava, su jeti ve ince toz (sodyum bikarbonat) karışımı kullanan yeni bir hijyenik temizlik işlemidir. Bu tedavi kimyasal bir tedavi değildir ve bu nedenle diş minesine yada diş etlerine herhangi bir kimyasal madde bulaşması ile ilgili riski yoktur. Hava akışı ile parlatma, lekelerin çıkarılması için bir ölçekleme ve cilalama işleminin gelişmiş bir versiyonudur ve aynı güne şaşırtıcı, temiz sonuçlar vermemizi sağlar.

Air Flow için Türkçe bir karşılık bulunması gerekirse Hava Akış Tedavisi denilebilir. Tüm  dünyada Air Flow ismiyle bilinen bu tedavi dişlerin önünde ve arkasında istenmeyen lekeleri hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldıran hoş ve rahat bir ağız hijyeni tedavisidir. Air Flow teknolojisi, su spreyi ve basınçlı hava yoluyla diş yüzeyine kontrollü bir ince toz parçacıkları akışı sağlar. Sadece bir randevu ile dişlerinizi pürüzsüz, temiz, cilalı ve güvenle gülümsemeye hazır hissedeceksiniz.

Air Flow tedavisi, kırmızı şarap, çay, kahve ve sigaradan kaynaklanan basit diş lekelerini çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu tedavi bir diş beyazlatıcı terapi olmamasına rağmen, diş parlaklığını önemli ölçüde artıracak ve bir anda fark edilir derecede pırıl pırıl bir taze sağlıklı gülümsemeyi size sunacaktır.

Air Flow tedavisinin avantajları nelerdir?

  • İmplantlarda kullanım için son derece etkili, (Eğer dental implantlarınız varsa peri-implantit hastalığını önlemek için dişlerinizin hava akımı yöntemiyle temizlenmesini sağlayabilirsiniz.)
  • Diş teli olan hastalar için mükemmel temizlik sağlar,
  • Dişlere zarar verebilecek ısı oluşmaz,
  • Dişlere karşı basınç uygulanmaz,
  • Diş minesi hiç zarar görmez,

Geleneksel bir cilalamanın ulaşmasının mümkün olmadığı yerlere ulaşır.